Answer:
6:54?
Step-by-step explanation:
Im really sorry if it's wrong but I'm pretty sure thats the answer since its a ratio
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
each bottle of juice costs $2.34
Step-by-step explanation:
2.74+10x=26.14
10x=26.14-2.74
10x=23.40
x=23.40/10
x=2.34
It’s rather half of that or double of that