Answer:
69 hours
Step-by-step explanation:
The painter spends 3 hours working on a painting.
The sculptor spends 23 times as long as the painter.
The amount of time the sculptor spent is:
23 * 3 = 69 hours
The sculptor works for 69 hours.
Step-by-step explanation:
20
opposite angles are equal
6x = 120
x = 20
Answer:
A 7-pack of frozen waffles costs $4.80.
Step-by-step explanation:
What is the unit price, rounded to the nearest cent?
your whole number is 12, your remainder is .64 for a total of 12.64
Answer:
15
Step-by-step explanation:
sqrt230=15.165...