Answer:
6 miles per hour because 12 divided by 2 is 6
Step-by-step explanation:
Alright think of each number as 30 multiplied its number so 2 is 60 because 30 times two is 60 or 12 is 360. A is 72 degrees
To find the unit price of each item you want to divide:
Fresh water:
$1.76 / 16 = $0.11
Spring water:
$2.40 / 20 = $0.12
So the statement that is true is B) Fresh water has a lower unit price of $0.11/ounce.
Hope this Helps!!
Answer:
An isosceles triangle
Step-by-step explanation:
An isosceles triangle has 3 sides and has two equivalent sides with the same measure
Answer:
1) vertical-Line test
2)y=x
3)x
4)domain
Step-by-step explanation: