1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katen [24]
2 years ago
7

Help me plss llol.....

Mathematics
1 answer:
zvonat [6]2 years ago
7 0
10x+18 is your answer
You might be interested in
Find the selling price. Where necessary, round to the nearest cent. Regular price:$14.99. Percent of discount:15%
RSB [31]

Answer:

the price is approximately $12.75

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Show your work in order to receive credit for your work. Find the solution to the system of equations.
Ira Lisetskai [31]

Answer:

x=8    y=4

Step-by-step explanation:

x=12-y

12-y-y=4

-2y=-8

y=4

x=12-y

x=12-4

x=8

5 0
2 years ago
A bakery offers a sale price of $2.90 for 3 muffins. What is the price per dozen?
Romashka-Z-Leto [24]

Answer:

11.60

Step-by-step explanation:

dozen =12

12 divided by 3 is 4. 2.90 times 4

11.60

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ellus
Julli [10]

Answer:

range = 10

Step-by-step explanation:

The range is the difference between the largest and smallest values in the data set.

largest value = 12

smallest value = 2

range = 12 - 2 = 10

8 0
3 years ago
Which description matches the data in the table?
Naddik [55]

Answer:

A student startes out with five cards and adds four cards each week

Step-by-step explanation:

pls mark brainliest

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Which shows a correct order to solve this story problem? Peter bought 3 biscuits for $1.59 each and 3 sausages for $2.50 each at
    12·1 answer
  • Which number is not in scientific notation? 7 ⋅ 1024 0.8 ⋅ 103 1.09 ⋅ 10–2 1.8 ⋅ 10–5
    9·1 answer
  • If 35 student are in student council, and 60% are boys. How many girls are in student council?
    8·1 answer
  • A vehicle weighs 18,00 pounds how many tons the the vehicle weigh
    14·2 answers
  • quadratic equations. please help me i've been doing this packet forever and really just need to be done within 20 minutes. thank
    7·1 answer
  • HELP Use either law of sines or law of cosine. Need help on this problem! show work please!​
    9·2 answers
  • Help plz :((<br> I'll give brainliest
    13·2 answers
  • When working in trigonometry, you typically measure angles in
    12·1 answer
  • The table shows a relation between x and y.<br><br> is the relation a function, and why?
    5·1 answer
  • I need help with my math work.
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!