Answer:
Slope = 1
Step-by-step explanation:
There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.
Answer:
3000
Step-by-step explanation:
I think it would be a im not sure
Answer:
Answer C is the only one in function notation.
Step-by-step explanation:
To find something in function notation, we look for 2 different criteria.
- On the left side, it must say f( ), with a variable in the parenthesis.
- On the right side, the variable being used must match that from the left side.
Since C is the only one that satisfies both of those needs, we know it is the answer.