Answer:
x=1
Step-by-step explanation:
×+10=11
-10 -10
x = 1
Answer:
Her grocery bill was <u>$4.62</u>.
Step-by-step explanation:
There is some mistake in question so the correct question is:
Sherry bought 6 apples at 43¢ per apple. She then bought 4 oranges at 51¢ per orange. How much was her grocery bill?
Now, to find the grocery bill.
As the units are given:
<em>43¢ per apple and </em>
<em>51¢ per orange.</em>
$1 = 100¢.
So, the cost of 6 apples = 
Thus, the cost of 6 apples = $2.58
And the cost of 4 oranges = 
Thus the cost of 4 oranges = $2.04
Now, to get the total grocery bill we add the cost of apples and oranges:


Therefore, her grocery bill was $4.62.
Cosine(O) = Adj / Hypo
Plug in numbers to find the ratio
Hope it helps
Answer:
D (6)
Step-by-step explanation:
you must place a number on a number line starting from the smallest (negative number ) to the bigger number (positive number ).
the number that is represented by J is 6
Answer:
D.
Step-by-step explanation: