Hey! I don’t know if this is what you mean.. but I tried to understand it.
78^1
73^1
Have a good day :)
Answer:
A 5-pound of flour costs $4.80. For this bag of flour, what is the cost of flour per ounce? (1 pound = 16 ounces) a. $0.06.
Step-by-step explanation:
Answer:
264647401977373+3637397374+739-739376536372801826464783920182773636373+7373839292901-278282
Answer:
-0.25, -0.15, -0.6
Step-by-step explanation:
- 1/4= -0.25.
Bigger number with negative = smaller number