1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mote1985 [20]
2 years ago
14

It is January 17th 2021​

Mathematics
1 answer:
alekssr [168]2 years ago
6 0
Yes is is, is your area still there?
You might be interested in
Pleaseeeeee helppp i dont get itttttttt
lisov135 [29]

Answer:

don't get what

Step-by-step explanation:

..................

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the inverse of the function g(x)=x^3/8+16?
kotykmax [81]

I think this is the function

5 0
2 years ago
State the range of the following function​
Basile [38]

Answer:

Y=8x

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Kim is buying an equal number of ounces of gummy bears and chocolate drops for her friends. Kim has $10 to spend at the store. I
katrin [286]

Answer:

128 oz

Step-by-step explanation:

Add $0.50 and $0.75 till you get 10

Count the times you added them, which is 8 times (equal)

Then 8 to ounces is 128 oz

Bye, have a great Day/Night  :)

4 0
2 years ago
Help its difrrent question thx so much
irakobra [83]

Answer:

75% off

Step-by-step explanation:

I would personally say use a calculator, but whatever your instructor says.

First, do $600 off. You could also do 75% off first, but you choose. If you subtract $600 from $868, you get $268.

Next, do 75% off. If you take 100% - 75%, you get 25%, or 1/4. Multiply $868 by 1/4 and you get $217, which is the better deal.

So, to conclude, $217 is less than $268, and therefore 75% off is the better deal.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • SOMEONE PLEASE HELP ME
    15·1 answer
  • 2 3/4 pound of veggie burgers for $8.80 what is the unit price per pound of veggie burgers
    8·1 answer
  • What value of x makes the equation true?
    5·1 answer
  • Is 0.734734734 rational or irrational
    9·2 answers
  • Probability Race game
    15·2 answers
  • Find the unknown angle measure by solving for the given variable.
    11·1 answer
  • I'll give you the brainliest
    13·2 answers
  • Use the picture to find each of the following
    9·1 answer
  • Which one has a greater rate of change -2x+10 or 2
    10·1 answer
  • EXERCISES
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!