That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)
First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659
Hope this helped!
The measure would be 20 since five times four is 20
Answer:
Molly can drive her car 112 miles on 4 gallons of gas and 182 miles on 6.5 gallons write an equation to show the relationship between the number of gallons she has and the number of miles she can drive and how many gallons she would need to drive 420 miles⊂⇄∪↓Ф
Step-by-step explanation:
Answer:
3a-10
Step-by-step explanation:
<h2>MAYBE IT HELPS</h2>