1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fynjy0 [20]
3 years ago
13

Which of the following is not a typical characteristic of a linear programming problem?

Mathematics
1 answer:
adell [148]3 years ago
6 0
The answer is c. The problem can be solved graphically
You might be interested in
Help please picture attached
Naya [18.7K]

Answer:

-10

Step-by-step explanation:

3/5(b)=-6

Divide -6 by 3/5, you get -30/3.

4 0
3 years ago
A grocery store sells a bag of 5 lemons for $2.00. What is the unit cost of each lemon in the bag?
kirza4 [7]

Answer:

The answer is $10

Step-by-step explanation:

5 times 2 equals 10

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Number product of a number ​
yuradex [85]

Answer:

The answer to a multipaction problem

Step-by-step explanation:

The values you are multiplying are called the factors. The answer in a multiplication problem is called the product. You find the product when you multiply two or any number of factors.

8 0
3 years ago
2(x-3)=2x-6 is an example of which property
Jlenok [28]

2(x-3)=2x-6 This is distributive property.

2(x-3)= 2x - 2*3 = 2x-6

7 0
3 years ago
Answer please........
Likurg_2 [28]

you have to show the graph

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Mean, Median, Mode And Range What Do You Do For Each Of These
    11·2 answers
  • What is the exact volume of a sphere that has a radius of 9.6 m?<br><br> <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cpi%20" id="TexF
    9·1 answer
  • If I put $150 in an account that earns 6% compounded yearly, how much will there be in the account at the end of 15 years?
    6·1 answer
  • What is the product of (x2)3 and x4 ?
    9·2 answers
  • I NEED HELP REALLY REALLY FAST
    10·1 answer
  • I really need help! ASAP<br> Someone please!<br><br> Solve for x.<br> Look at the picture below.
    15·1 answer
  • How many 3/4's are in the whole number 21?
    7·2 answers
  • A. For what values of k does the function y = cos(kt) satisfy the differential equation 25y'' = −16y?
    11·1 answer
  • Movie tickets cost $9.95 for adults and $6.75 for students. The Ryder family buys 2 adult tickets, 3 student tickets, and then p
    7·2 answers
  • A farmer mows 1/5 of an acre each day. If his property has 3 acres, how many days will it take to mow it all?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!