1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IRISSAK [1]
3 years ago
6

Anwser true or false

Mathematics
2 answers:
m_a_m_a [10]3 years ago
6 0
False because doing the math doesn’t match
abruzzese [7]3 years ago
6 0
False they have to much for it to be true
You might be interested in
10 cm
kirza4 [7]
Um can we see the cylinder
7 0
3 years ago
What is 1/2 of a liter in mL?
xxMikexx [17]
1 \ liter = 1000 \ mL \\ \\\frac{1}{2} * 1000 = 500 \ mL


5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Black triangles: Stage 1: Stage 2: Stage 3: Stage 4:
mihalych1998 [28]

I think answer is states 3

3 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the y-intercept of the following table?
s344n2d4d5 [400]

Answer:

15

Step-by-step explanation:

it's where you start. where your going to start you slope on the graph which means that the x would be 0

3 0
2 years ago
Find the HCF of ; 3.36,60,84​
dolphi86 [110]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

im guessing 3.36 is a typo and it should be 3,36,60,84

so in that case it would be 3

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Three different hoses, each with its own pump, can be used to fill a swimming pool. If hose A is used by itself, the pool takes
    10·2 answers
  • Is the sequence 5, 9, 15, an arithmetic sequence? Explain.
    11·1 answer
  • Double check my answer plssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    12·1 answer
  • The total of a number and -15 equals -6
    8·1 answer
  • Jesse is choosing a drink from a cooler containing 4 bottles of water, 3 bottles of fruit juice, and 8 bottles of milk.
    12·2 answers
  • Please help. COS (C)=
    7·1 answer
  • Express the following as an equation where k represents the contestant of the variation​
    12·1 answer
  • Oranges sell 8 for $1.84. Find the unit rate.
    11·1 answer
  • Find the missing side.​
    6·1 answer
  • Please someone help with this math problem!!!!
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!