1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
RideAnS
[48]
3 years ago
10
Randy hung a total of 900 feet of Christmas lights on the exterior of his house this past holiday season. If 1 foot equals 30.48
centimeters, how many centimeters of Christmas lights did Randy hang?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
motikmotik
3 years ago
7
0
I’m trying to work it out right now but either way search it up it might come out
Send
You might be interested in
Which pair of triangles are congruent by ASA ?
Eddi Din [679]
Your answer is going to be letter D.)?
6
0
3 years ago
6.4 in is what is cm
yarga [219]
It is 16.256 because I went to google and found it.... yep that simple.
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Explain how find is 7 x 20 is similar to find 7 X 2000 product
Harman [31]
You just multiply 7 x 20 and you will get the answer of 140 then just add two zeroes to get 14000.
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Hey and I supposed to add or multiple when there is volume?
MrMuchimi
Answer:
mutiply
Step-by-step explanation:
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
18<br> 8<br> 12<br> What is the value of x?<br> A. 2V29<br> B. 3761<br> C.2V101<br> D. 2 133
Sati [7]
It is c since that is the answer
5
0
3 years ago
Other questions:
A square pyramid with volume 92,100 m³ is dilated with a factor of 15 . What is the volume of the image? Express your answer to
9
·
1 answer
What is the length of Line segment A C? 3 ft 4 ft 9 ft 18 ft
13
·
2 answers
Mrs. Smith but her three children new raincoats each raincoats cost $25.99. About how much did Mrs. smith spend on three raincoa
14
·
2 answers
type the correct answer in the box. The formula for the volume, V, of a cone having the radius, r, and the height, h, is shown b
14
·
2 answers
A flower shop sells 11 different bouquets and multiple different styles of vase. Which are the possible numbers for the total nu
15
·
1 answer
Which is a better deal: 10 pounds of hamburger for $4.99 or 5 pounds of hamburger for $2.69? PLEASE HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU
9
·
2 answers
Show you work! Giving lots of points for great explained answer!
13
·
2 answers
Negative 3 times negative x equals?
15
·
1 answer
If you can answer correctly I will cash app you my cash app is cathackley
8
·
2 answers
Help please, and explain(step-by-step) how the answer would be correct.
6
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!