1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
givi
[52]
3 years ago
10
Show all relevant steps.
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Usimov
[2.4K]
3 years ago
7
0
The answer is A hope this helps!
Send
You might be interested in
The ratio table shows the depths of water in a fish tank for different numbers of gallons. Find the unit rate in inches per gall
pshichka [43]
How dos3es it want it in decimsal form there are a couple ways in decimal form at list i was tought
7
0
3 years ago
Can someone help me?<br><br><br>2x-3y= -1 <br>y=x-1<br><br>
MrRissso [65]
X=4 & y=3
Explanation:
Picture
5
0
2 years ago
If al|b, mZ1 = 10x + 2 and mZ4 = 5x + 13 , find mZ1 and m<2
morpeh [17]
Um un um i’m i’m in i’m i’m um um u me m um i’m in ...21
5
0
3 years ago
Find the Quotient.<br> 3,489 divided by 6
gulaghasi [49]
The quotient of 3489 divided by 6 is 581.
7
0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of x that makes the given equation true?<br> X-3x=2(4+x)
Ratling [72]
x - 3x = 2(4 + x)
-2x = 8 + 2x
-4x = 8
x = -2
7
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
The currency in Mexico is the Peso. The exchange rate approximately 11.1 Pesos for $3.40 At this rate, how many dollars would yo
9
·
1 answer
Find the width of a rectangle room with the length of 60 meters in a area a of 2,400 m²
15
·
1 answer
Emily works at a local restaurant. She made $200 in tips last night. She shared 15 percent of her tips with the crew that cleans
10
·
2 answers
5(9 + d) - 6 PLSS PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
5
·
2 answers
A lines passes through the points (-4, 7) and (5, -8). What is the slope of the line?
13
·
1 answer
rulfus has a box that contains cards of the same shape and size.there are 5 yellow cards, 4red cards, and 1 purple card.he draws
5
·
1 answer
Which function has an average rate of change of -4 over the interval (-2, 2];
5
·
2 answers
A 2-pound jar of pickles costs $23.04. What is the price per ounce?
10
·
1 answer
Nadine can send or receive a text message for $0.15 or get an unlimited number for $5.00. Write and solve an inequality to deter
14
·
1 answer
Y’all plz help me here it’s a math quiz I’ll give a lot of points for the right answer
8
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!