1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
givi [52]
3 years ago
10

Show all relevant steps.

Mathematics
1 answer:
Usimov [2.4K]3 years ago
7 0
The answer is A hope this helps!
You might be interested in
The ratio table shows the depths of water in a fish tank for different numbers of gallons. Find the unit rate in inches per gall
pshichka [43]
How dos3es it want it in decimsal form there are a couple ways in decimal form at list i was tought
7 0
3 years ago
Can someone help me?<br><br><br>2x-3y= -1 <br>y=x-1<br><br>​
MrRissso [65]
X=4 & y=3

Explanation:

Picture
5 0
2 years ago
If al|b, mZ1 = 10x + 2 and mZ4 = 5x + 13 , find mZ1 and m&lt;2
morpeh [17]
Um un um i’m i’m in i’m i’m um um u me m um i’m in ...21
5 0
3 years ago
Find the Quotient.<br> 3,489 divided by 6
gulaghasi [49]
The quotient of 3489 divided by 6 is 581.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of x that makes the given equation true?<br> X-3x=2(4+x)
Ratling [72]

x - 3x = 2(4 + x)

-2x = 8 + 2x

-4x = 8

x = -2

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The currency in Mexico is the Peso. The exchange rate approximately 11.1 Pesos for $3.40 At this rate, how many dollars would yo
    9·1 answer
  • Find the width of a rectangle room with the length of 60 meters in a area a of 2,400 m²
    15·1 answer
  • Emily works at a local restaurant. She made $200 in tips last night. She shared 15 percent of her tips with the crew that cleans
    10·2 answers
  • 5(9 + d) - 6 PLSS PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
    5·2 answers
  • A lines passes through the points (-4, 7) and (5, -8). What is the slope of the line?
    13·1 answer
  • rulfus has a box that contains cards of the same shape and size.there are 5 yellow cards, 4red cards, and 1 purple card.he draws
    5·1 answer
  • Which function has an average rate of change of -4 over the interval (-2, 2];
    5·2 answers
  • A 2-pound jar of pickles costs $23.04. What is the price per ounce?
    10·1 answer
  • Nadine can send or receive a text message for $0.15 or get an unlimited number for $5.00. Write and solve an inequality to deter
    14·1 answer
  • Y’all plz help me here it’s a math quiz I’ll give a lot of points for the right answer
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!