1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexxx [7]
3 years ago
5

WILL GIVE A LOT POINTS PLEASE HELP ASAP

Mathematics
2 answers:
Oksi-84 [34.3K]3 years ago
6 0

Step-by-step explanation:

I think the answer is B why don't you use a calculator?

Alexandra [31]3 years ago
6 0

Answer:

The answer is c  

Step-by-step explanation:

The answer is c beacuse i did the math/

You might be interested in
2×+y=0, ×-y=6 what is the solution to this system of equations?
WITCHER [35]
2×+y=0,
×-y=6

Add the 1st to the 2nd equation==> 3x +y-y=6+0==> 3x=6 & x=2

Plug 2 into any of the equation & you will get y=-4
6 0
4 years ago
7a+5=61 what is a in the equation
MrRa [10]

Answer:

a=8

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Consider the following function.
shtirl [24]
Help ASAP only right answers only no spam don’t answer if you don’t know

















3 0
3 years ago
How long can I talk on the phone if they charge 8 cent a minute and I have 90 cents
NeTakaya
U can talk only for 11 minutes and have 2cents left
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ivy walks from the store to her friend's house. Write the fraction that represent her constant speed, C, if she walks y miles in
dlinn [17]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • When Sarah invests $4,000 in a money market account she receives 1.4% simple interest annually. If she doesn't add or subtract a
    12·2 answers
  • Match the number with its opposite.
    9·2 answers
  • A store sells 1/2 pound of beef for $1.50. If you are having a party and need 8 pounds for hamburgers, using the unit rate, how
    15·2 answers
  • What does 1/3+1/4 equal to?
    9·1 answer
  • Addison budgets $120 for circus training. She buys a book about the art of juggling for $12 and pays $25 per circus class. Write
    9·1 answer
  • 3. (03.06)
    15·1 answer
  • ——-PLEASE HELP W/ EXPLANATION——-
    10·1 answer
  • Emma had $2.40 to spend on seven pencils. After buying them she had $1.00. How much did each pencil cost?
    14·2 answers
  • If your food cost is 30% what percent is your profit?
    11·1 answer
  • Help me please need help​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!