The value of 4 is Hundreds.
Your welcome
The unit rate for the 1st one is: $0.19 / ounce
The unit rate for the 2nd one is: $0.16 / ounce
The 36 ounce box would be the better buy because it is less per ounce than the 24 ounce box
Answer:
12 sq. ft.
Step-by-step explanation:
A=1/2bh
triangle 1: 1/2x2x4=4
triangle 2: 1/2x4x4=8
4+8=12
Answer:
-5.5
Step-by-step explanation:
<em>-10, -9, -8, -8,</em> -6, -5, <em>-1, 1, 7, 6</em>