3 is the coefficient because n is the variable
65 oz for 6.99....
6.99/65 = 0.107
120 oz for 12.99..
12.99 / 120 = 0.108
well...if u rounded them, they would cost the same.....but actually, 65 oz is about 1/1000 cheaper....I would probably say they cost about the same because I dont think that 1/1000 difference is gonna make that much of a difference
Answer:
$0.29
Step-by-step explanation:
Multiply the unit weight ($0.24/ounce) by the weight (1.2 oz.):
$0.24 1.2 oz
.24 * 1.2 = $0.288
So, the rounded answer will be $0.29
Answer:
ok
Step-by-step explanation: