Is it P (q+r ) or P( q, r)?
I think ur problem is missing something bc I got this
A rational number for that question could be 5
Answer:
To do this, just do 12 divided by 4.80 = 2.5 dollars per can at Corner Grocery, and at Max's Market 15 divided by 5.25 = 2.85 per can. So the Corner Grocery has a better unit price by 35 cents.
Thanks for your question.