the awnswer is d. british columbia
why is because i guess it and it wa right
<em></em>
<em>
</em>Answer:
$0.38
<em>:</em>
<em>First we need to convert pounds to ounces</em>
<em></em>
<em>1 pound = 16 ounces</em>
<em></em>
<em>Thus 16 ounces cost $3</em>
<em></em>
<em>If a portion requires two ounces of butter, we must find out the cost of these 2 ounces, knowing that 16 ounces cost $ 3</em>
<em></em>
<em>ounces cost
</em>
<em>16 -- $3
</em>
<em>
</em>
<em>2 -- x
</em>
<em>
</em>
<em>To find the cost x:
</em>

<em>rounding to the nearest cent: $0.38</em>
They typically have three instruments.
I’m pretty sure it’s a framed painting
Answer:
your family loves you. sometimes it may be hard to see it but they do
Explanation: