Answer:
S 67.50° W
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.25
Step-by-step explanation:
Divide the cost by the amount.

Therefore, the cost of each chocolate bar is $0.25.
Answer:
26 customers
Step-by-step explanation:
Represent customers entering as y and those buying hot dogs as x


Required
Determine the number of people buying hotdogs (x)
Substitute 4x + 9 for y in the second equation

Collect Like Terms

