1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrey2020 [161]
2 years ago
11

Find the value of z.

Mathematics
1 answer:
Lelechka [254]2 years ago
6 0

Answer:

Use Pythagoras Theorem

You might be interested in
Well buying organic is expensive because the product is much much harder to grow. No pesticides or fertilizer means there's a ve
kolezko [41]
That is true. It is much cheaper and economically safer for farms to not grow organic foods. I’m fact, sometimes it is even better for the environment for food to not be grown organically as it puts less stress on the farmland.
6 0
3 years ago
Determine the slope<br> (5,-4), (19, -17)<br> what is the slope
frutty [35]

Answer:

m= -13/14

Step-by-step explanation:

use y=mx+b formula!

7 0
3 years ago
Select all of the expressions that are equal to 6
Ivan
Add the possible answers so we know all options
8 0
3 years ago
How many medians a triangle can have?
OverLord2011 [107]

\qquad \qquad\huge \underline{\boxed{\sf Answer}}

Medians are the line segments that divides a side of Triangle into two equal parts, each having equal length. and since triangles have 3 sides, they have 3 medians as well.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Does anyone know any simpler ways of doing long division?<br>( ̄▽ ̄*)ゞ​
castortr0y [4]

Answer: calculator?

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Emma sells jewelry online. She has found that when she sells each piece of jewelry for $20, she sells an average of 23 pieces of
    13·1 answer
  • If five books cost 5.25 how much would 3 cost.
    8·1 answer
  • How to solve related rate problems
    13·1 answer
  • What’s is the value for X?
    8·2 answers
  • The length of time for one individual to be erved at a cafeteria is a random variable having an ex- ponential distribution with
    10·1 answer
  • 15 points
    12·2 answers
  • Which number sentence is an example of the identity property of addition?
    8·1 answer
  • What is the speed of a walker who travels 500m in 192s?
    6·2 answers
  • Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $6.80. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    11·1 answer
  • Bro could i get some help
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!