1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
CaHeK987 [17]
3 years ago
14

What is x if f(x) = -2?

Mathematics
1 answer:
Setler [38]3 years ago
8 0

may fly kay say dont bing fol

You might be interested in
NEED HELP ASAP
KonstantinChe [14]

Answer:

All in the explanation.

Step-by-step explanation:

Since we will only be renting the car for one day it will only be a $50 dollar base fee. If we drive 192 miles and just rent it for one day the equation modeled will be $0.18(192) + 50 = 34.56 + 50 = $84.56 total.

3 0
2 years ago
A salesperson receives a 3% commission on sales. The salesperson receives $180 in commission. What is the amount of sales?
erastova [34]
Let sales be x 
<span>.03x = 180 </span>
<span>divide both sides by .03 </span>
<span>x = 180/.03 = 6000</span>
6 0
2 years ago
3. Kanyla makes and
Triss [41]

Answer:

$23

Step-by-step explanation:

1 phone case = $12

4 phone cases = 12 * 4 = $48

Table = $25

4 phone cases - Table = 48 - 25 = $23

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Devon is trying to find the unit price on a 6-pack of drinks on sale for 2.99$. His sister says that at that price, each drink w
Andrew [12]

She is not correct, because $3.00 divided by 6 is 50 cents, so by using that equation she could evaluate that she is wrong and find the correct answer.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do I simplify this?
kakasveta [241]
I believe this would be the solution.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 6 ounce hamburger contains 0.75 ounces of fat
    6·2 answers
  • Simplify the expression completely.<br> (-3c-2d2e101-3)
    15·1 answer
  • From 1970 to 1980, the consumer price index (CPI) increased from 38.8 to 82.4. If a dozen eggs cost $0.25 in 1970 and the price
    9·1 answer
  • 29 degrees C to Fahrenheit.​
    7·2 answers
  • Help and tell me why
    7·1 answer
  • If FGH QRS, find the measure of Q<br><br> A. 9<br> B.28<br> C.11<br> D.34
    15·1 answer
  • Pls help me no explanation needed ❤️❤️❤️
    10·1 answer
  • Jayce and Lara each made q bowl of punch. Lara used 6 times as much as much lemonade as Jayce did. if Jayce used 3/4 if a cup of
    13·1 answer
  • Find the greatest common factor of the
    8·1 answer
  • Points A, B, and C are located on a circle, and chords exist between all three points. If the measure of ∠BAC is 88°, what is th
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!