1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fiesta28 [93]
2 years ago
9

What is the Area of this triangle?

Mathematics
1 answer:
soldier1979 [14.2K]2 years ago
4 0
A. 236.7 feet squared
You might be interested in
Consider the function g(x)=3x+2x-4 (a)(-2) (b)(0) (c)(4) (d)(15)
WINSTONCH [101]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the rational number as a decimal -1/9
jarptica [38.1K]
-\frac{1}{9} =-0.1111111111...
8 0
3 years ago
Of the following points, name all that lie on the same vertical line?
Masteriza [31]

Answer:

(-2,-6) (6,2)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Convert into fraction:<br> 0.612<br> the 12 reapeating forever<br> plz help
Charra [1.4K]

Answer:

Step-by-step explanation:

x=0.6121212... (1)

10x=6.121212...   (2)

1000 x=612.121212...   (3)

(3)-(2) gives

990 x=606

330x=202

165x=101

x=(101)/165

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost to rent a car is $39.50 plus $0.25 per mile. If you only have $80, what is the greatest number of miles that you can dr
Aloiza [94]

Answer:

the most she can drive is 162 miles

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the angle in both radians and degrees determined by an arc of length 2pi meters on a circle of radius 8 meters?
    12·1 answer
  • What is a simpler form of the following expressions?
    14·1 answer
  • What is the answer to 3 plus 5​
    13·2 answers
  • A 5-pack of toy cars costs $4.95. What is the unit price?
    13·1 answer
  • How man cookies will tony have if he bakes 5 more batches Y=90+14(x)
    8·2 answers
  • erica paid $753.95 for dance classes. She paid $123.95 registration fee and $45 for each week. What is w,the number of weeks eri
    15·1 answer
  • A factory produces 550 bottles of water in 25 minutes. How many bottles of water can it produce in 3 minutes?
    14·1 answer
  • I NEED HELP!!! PLEASE
    11·1 answer
  • If I bite a waffle will I have liquid diarrhea?
    7·1 answer
  • Mr. Esposito is 5 foot 11 inches tall. Mrs. Humbert is 63 inches tall. Who is taller and by how much?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!