1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Veronika [31]
3 years ago
5

Draw a marble, replace it draw a second marble

Mathematics
1 answer:
Musya8 [376]3 years ago
6 0

Answer:

ikcdha b s hyt  jh jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

You might be interested in
HELP ME PLEASE THANKS
Bezzdna [24]

Answer:

The coefficient is negative because she is traveling downward. -20ft/s represents feet decreasing per second.

She was 350 feet above ground since that is her height at 0 seconds.

It takes her 17.5 seconds to reach the ground.

4 0
3 years ago
If you have the points (100,3.5), (200,7), (300,10.5), (400,14), (500,17.5). What is the function B(x)?
jeka57 [31]
The function rule is B(x)=0.035x
7 0
3 years ago
Find the product<br> (n3)2 • (n5)4<br><br> n _
ASHA 777 [7]

Answer:

8n^8

Step-by-step explanation:

n3*2*n5*4

=8*n8

8n^8

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help as soon as possible
eduard

Answer:

it's 96ft squared hope it helps

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which store is offering the best deal?
disa [49]
The answer to this question is 8 for $6
3 0
3 years ago
Other questions:
  • On the set of axes below, solve the following system of equations graphically and state the coordinates of all points in the sol
    12·1 answer
  • Please answer picture shown
    15·1 answer
  • a farmer has 10 acres to plant in wheat and rye. He has to plant at least 7 acres. However, he has only $1200 to spend and each
    9·1 answer
  • What is the unit rate of 36 gal in 12 min
    11·1 answer
  • Name the integer that is 2 more than the opposite of -4.
    15·2 answers
  • The cost of three notebooks and four pencils is 8.50. The cost of final parts and eight pages is 14.50. Determine the cost of on
    5·1 answer
  • The sixth-grade chorus has a boy-to-girl ratio of 3:8. Which of the following ratios is equivalent to this ratio?
    14·1 answer
  • Step by step explanation on how to solve (-3 + 8 x 2 -3)
    14·2 answers
  • 1/2 x 2/3 I really need the answer ​
    14·2 answers
  • Why sad? be happy :v
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!