1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kay [80]
3 years ago
13

[15 points] PLEASE HELP!

Mathematics
1 answer:
solmaris [256]3 years ago
7 0

Answer:

the answer is 3648 students

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Indigo Depot is having a clearance sale of their fall items. A jacket that originally cost $110 before any discount is on sale f
Korvikt [17]

Answer:

$88.00

Step-by-step explanation:

Discount = Original Price x Discount %/100

Discount = 110 × 20/100

Discount = 110 x 0.2

You save = $22.00

3 0
2 years ago
How many ounces in 2 pints
Elis [28]

Answer:

32 US Fluid Ounces

More Details would be nice though if i'm incorrect.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do you convert 24411.41178 to money form?​
cricket20 [7]
In money form there can’t be more than two decimal places so it’s $24,411.41
3 0
3 years ago
Chris invested some money at a rate of 5% per year compound interest.
max2010maxim [7]

Step-by-step explanation:

the answer is in the picture ☝️

6 0
3 years ago
Which two of the following shapes could be similar?
Colt1911 [192]
1&2 . Number one is exactly like 2 but it’s on an angle
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please Answer if you can!
    11·2 answers
  • Sin theta = 24/25, cos theta > 0, Find cos(2theta)
    10·2 answers
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cfrac%7B3%7D%7B10%7D%20%20%5Cdiv%206" id="TexFormula1" title=" \frac{3}{10} \div 6" alt=
    5·1 answer
  • a botanist was measuring how tall her plant grew. after two weeks it had grown 9.62 inches. the second week alone it had grown 3
    15·1 answer
  • No Calculator SAT Math Questions
    10·2 answers
  • 20 pen cost $1.60 what is the unit rate
    10·2 answers
  • Help me its a test need help! ​
    8·2 answers
  • Wanda spent 4 1/8 hours studying last night. She spent 1/3 of the time studying math. How much time did she spend studying math?
    10·1 answer
  • #2: Given the geometric sequence 200, 100, 50, 25... (This one is tricky)
    7·2 answers
  • Volunteers at Sam's school use some of the student council's savings for a special project. They buy 6 backpacks for $4 each and
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!