No, it follows a pattern.
Step-by-step explanation:
Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
Answer:
A
Step-by-step explanation:
X times x is x squared then x times - 2 is - 2x but 4 times x is 4x. So 4x plus - 2x is 2x. Then 4 times - 2 is - 8 put that all together you'll get x^+ 2+2x-8