H, it's asking for the total amount of money spent. so you add.
Answer: B. (-6, 5)
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.37 per oz
Step-by-step explanation:
Unit rate
<u>9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost: </u>
- $3.39/9 = $0.37 per oz of chips
<em>What phrases describes the expression of 16-y</em>
<em>Answer: -9</em>
<em></em>
<em>Hope this helps~ </em>
Given the information from the study, the average soil saturation for the county last year is 1.2 times the saturation reported for the Northwest part of the county this year.
<span>Also, the average soil saturation for the county last year is 0.25 of the saturation reported for the Southeast part of the county this year.</span>