Answer:
25 minutes
Step-by-step explanation:
50÷10=5
5×5=25
hopefully this helps :)
Answer:
-85
Step-by-step explanation:
<em><u>1) (2 + 3)</u></em>
-7 + {12 - 3[50 - 4(5) ] }
<em><u>2) -7 + {12 - 3[50 - 20] }</u></em>
-7 + {12 - 3[30] }
<em><u>3) -7 + 12 - 90</u></em>
5 - 90
<u>Answer: -85</u>
Divide the total spent by the total feet:
$398.40 / 1000 = 0.3984 per foot.
Round the answer as needed.
Answer:
B
Step-by-step explanation:
lets say the cost for a pound is 2$
if the watermelon weighs 3 pounds it would cost $6.
2(3)
The weight is the variable in the parenthesis because that is what is constantly changing.
It’s 2/15
It’s just 2x1 and 3x5