Answer:
option b
Step-by-step explanation:




x = -3 (Not possible)
x = 5
So, x = 5
1/10
hope this helps u out!
Answer:
$159.84
<u>What we know - 4 bags cost $39.96</u>
<u>What we need to know - How much 16 bags cost</u>
Step-by-step explanation:
We can solve this by simply knowing how many times 4 goes into 16. We can do this by writing the equation 16 ÷ 4 = 4. We now know that 4 goes into 16 4 times. By doing this we can now multiply $39.96 by 4 to get the cost of 16 bags which is $159.84.
Hope this Helps!!! :) Please comment below with some feedback!
Answer:
(3,-8) (2,-10)
Step-by-step explanation:
Graph and see where the points are, if they are in the solution, they are correct.
Please mark me brainlist and solve the question I just asked.
Have a good day :)