A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
Add the mother's height or the fathers height in either inches or centimeters
I can’t see your question I wish I could help you
The answer for this is 10
Answer:
10 million (10,000,000) tens can go into 100,000,000
Step-by-step explanation: