1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
grandymaker [24]
3 years ago
10

I literally dont under this pls help

Mathematics
1 answer:
Nataly_w [17]3 years ago
3 0

I don really understand as well but i will give what i say it would be.

I had to round it to the nearest thousand which would be 6,000, from there I divided it in half twice to that would be 4,000 then 2,000 so I would go for C.

Hope this helped!

You might be interested in
. (06.01)
Scorpion4ik [409]
3 + (2 + 8)^2 / 4 * (1/2)^4
3 + 10^2 / 4 * (1/2)^4
3 + 100/4 * (1/2)^4
3 + 25 * 1/16
3 + 25/16
48/16 + 25/16
73/16
4 9/16 <==
3 0
3 years ago
Solve to get the value of h
iragen [17]
The answer to the question is h=64 degrees
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hey! please help i’ll give brainliest!
MakcuM [25]

Answer:

Hello! Your answer is, A) The arrow pointing to the right

Step-by-step explanation:

Hope I helped! Ask me anything if you have any questions! Brainiest plz! Hope you make an 100% and have a wonderful day! -Amelia♥

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
two groups go to a sporting event. The first buys 2 tickets and 1 child ticket for $39. The other buys 3 adult tickets and 1 chi
dexar [7]
$17 for an adult ticket
7 0
4 years ago
Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $18.96. What is the unit cost per tube of lip gloss?
bogdanovich [222]
Divide the total # of lip gloss Ayesha bought by the total cost.

24/$18.96
=$1.26582278 If the unit cost is rounded to the hundreths, it'll be $1.27.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Suppose that a point moves along some unknown curve y = f(x) in such a way that, at
    12·1 answer
  • During the shot put event, Alayna throws the ball 32.45 feet while her teammates throw 28.34 feet, 26.59 feet, and 33.11 feet. U
    13·2 answers
  • PLEASE NOTIFY IF IF 52-55 are TRUE OR FALSE I BEGGG
    11·1 answer
  • Find each sum.
    8·2 answers
  • a family has two cars. the first car has a fuel efficiency of 20 miles per gallon of gas and the second has a fuel efficiency of
    10·1 answer
  • Write true or false for each,
    15·2 answers
  • What is the area of a triangle<br> with the base of 20 inches and a<br> height of 6 inches?
    8·2 answers
  • Find the missing segment in the image below
    9·2 answers
  • Find the next 4 terms using inductive reasoning. 2, -6, 18, -54, 162
    11·1 answer
  • The expression 14.00d + 14.34c can be used to find the total cost of d pounds of almonds and c pounds of cashews. How much does
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!