Answer:
y = −2x+14
plot the points on a graph, and find the slope :)
Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
Answer:
-16
Step-by-step explanation: