Answer:
the slope which is given is to plot the points on a graph.
1000 candy bars ... $350
1 candy bar ... $x = ?
If you would like to know what is the unit cost per candy bar, you can calculate this using the following steps:
1000 * x = 350 * 1
1000 * x = 350 /1000
x = 350 / 1000
x = $0.35
Result: She can buy 1 candy bar for $0.35, so the correct result would be B) $.35.
Answer: 1ST ONE CUZ THE LINE IS AT A CERTAIN ANGLE AT A POINT TO MATCH THE FIRST ANSWER
Step-by-step explanation:
Answer:
D, irrational numbers,
Step-by-step explanation:
75 is part of all groups except irrational numbers, it is an integer, a whole number and a natural number..
Answer:

Step-by-step explanation:
Multiply the equations together
(5x+4)(5x^2-7x-2)
25x^3-35x^2-10x+20x^2-28x-8
Add like terms
25x^3-15x^2-38x-8