1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nookie1986 [14]
2 years ago
15

Solve for x and then find the measure of Angle B Angle B =

Mathematics
1 answer:
Snezhnost [94]2 years ago
8 0

Answer:

5

Step-by-step explanation:

thanks for the points

You might be interested in
Find the distance between the two points. (2, 4), (7, 2)
anyanavicka [17]

Answer:

5.38516480 or  √ 29

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me on my math homework first and correct one gets brain.lyest :)
stira [4]
The answer is the third choice they both equal -16/77. Hope this helps:)
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
8. Jordan has $11.40 to spend at the used book store. Each book costs $280. How many books can Jordan buy?​
inysia [295]

Answer:

0

Step-by-step explanation:

Jordan hasn't got enough money to buy any books, as $11.40<$280.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write these as a decimal 0.5 0.7 0.33 0.875
EleoNora [17]
Fraction? They are already decimals
6 0
3 years ago
Find the slope of the line that passes through points (2,8) and (1,3)
nataly862011 [7]

Answer:

Slope is m = 5

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • There was 5/8 of a pie left in the fridge. Daniel are 1/4 of the left over pie. How much of a pie did he eat
    14·2 answers
  • I need a little help with the second part of b and part c! + can y'all check my explanations please
    15·1 answer
  • Plz i need help :( write a variable expression that represents the word problem. matt gave q quarters and n nickels to his siste
    11·1 answer
  • What is six times three divided by 2
    14·2 answers
  • Can someone please check my answers I WIILL GOVE BRAINLY TO FIRST PERSON THAT ANSWERS!
    6·1 answer
  • Old MacDonald had a farm. On this farm he had some cows and chickens. When he “took stock” (counted), the farmer had 15 animals
    11·1 answer
  • Fuffy spent $7.20 on 4 dozen pencils. How much did each pencil cost
    5·1 answer
  • Please answer below :-)
    6·1 answer
  • 2d +9= 19<br> The solution is d =
    6·1 answer
  • Please help me with this question
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!