1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Inessa [10]
2 years ago
13

How many

Mathematics
1 answer:
skad [1K]2 years ago
3 0

Answer:

hshsbebbbjgcbk

Step-by-step explanation:

hzbzhzbsbsbsurbbdhdheuehbdbskaon

You might be interested in
Apples are on sale for $3.12per kilogram. Is the total cost of the apples proportional to the total mass?
Studentka2010 [4]
The answer is 3.12 kilogram for each
4 0
2 years ago
Solve for 2x^2-4x+5=6
Softa [21]
To solve for a variable, you need to get it (x) by itself.

2x² - 4x + 5 = 6   Subtract 6 from both sides
2x² - 4x - 1 = 0   Plug this into the Quadratic Formula

a = 2 , b = -4 , c = -1
x = \frac{-b \pm  \sqrt{b^2 - 4ac} }{2a}   Plug in your values
x = \frac{-(-4) \pm \sqrt{(-4)^2 - 4(2)(-1)} }{2(2)}   Simplify
x = \frac{4 \pm \sqrt{16 + 8} }{4}   Simplify
x = \frac{4 \pm 2\sqrt{6} }{4}   Simplify by removing a 2 from every term
x = \frac{2 \pm \sqrt{6} }{2}   Simplify by taking the fraction apart
x = \frac{2}{2}  \pm  \frac{ \sqrt{6} }{2}   Change \frac{2}{2} to 1
x = 1 \pm  \frac{ \sqrt{6} }{2}   Simplify \frac{ \sqrt{6} }{2} to \sqrt{ \frac{3}{2} }
x = 1 \pm \sqrt{ \frac{3}{2} }
4 0
3 years ago
It costs $22 to enter an amusement park and $0.50 to ride a ride. You have $23. Write an equation that represents the number r o
bogdanovich [222]

Answer:

21.50 + 0.25r = 22.25

Step-by-step explanation:

Thats ur equationnn

8 0
2 years ago
After 7 years, Abner earned $1575 in simple interest from a CD into which he initially deposited $6000. What was the annual inte
Radda [10]
The answer is C. 3.75%
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate of $3.49 of cupcakes
Juli2301 [7.4K]
That's it? How many cupcakes
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 20 POINT QUESTION - PLEASE HELP!
    7·1 answer
  • The community center has a pottery class each month. Each student pays $15 for the class and $27 for materials. This month the p
    6·2 answers
  • In his pocket , a boy has 3 red marbles, 4 blue marbles , and 4 green marbles. how many will he have to take out of his pocket t
    9·2 answers
  • What is 27 x 6 standard ways
    6·2 answers
  • You are walking 3.5 miles per hour. At this pace, how long will it take to walk the 6 miles to school?
    10·1 answer
  • Jodi drew the Eiffel Tower 6.5 inches tall. she thought it was too tall so she multiplied its height by 0.8. the second drawing
    8·1 answer
  • The mean of 12,26,18,8,14,56,16​
    13·2 answers
  • Hhhhhhhhhhhhhhhhhheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllllllllllllllllllllllppppppppppppppp
    12·1 answer
  • Hurry which one <br> A. 3/36in<br> B. 7/36in<br> C. 10/21in<br> D. 21/12in
    10·1 answer
  • Monique worked for 435 hours and earned $39.79.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!