Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
Answer: A is the correct answer
Answer:
3x + 2y =18
Y= -2/3x + 12
3x + 2(-2/3x+12) = 18
3x + (-4/3x+24) = 18
3x + -1 1/3x +24 =18
1 2/3x +24 = 18
1 2/3x = -6
5/3x = -6
x = -3.75
Step-by-step explanation:
Well if you have three and add negative 3 it equals 0