I'm ASSUMING that we're talking about Three Ordered Ordered Pair Solutions.
If so, the answer is (0,−1),(1,2),(2,5).
20% off means you pay 80% of the price so you multiply by 0.8, and 7% tax means you multiply by 1.07
Resulting cost = 18.99*0.8*1.07 = 16.26
Hope this helps let me know if im wrong!
Answer:
the answer is: 6z^3
Step-by-step explanation:
We need to solve this equation:

We know that 6X6 = 36
and √ = 1/2
Solving:

So, the answer is: 6z^3
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
6x-8y=48
to find the x intercept set y=0
6x - 8*0 = 48
6x = 48
divide by 6 on each side
x =48/6
x=8
(8,0)
to find the y intercept set x=0
6(0) - 8y = 48
0 - 8y = 48
-8y = 48
divide by -8 on each side
y = -6
(0,-8)