Answer:
16*j+4
16+8*4
16+32
48
Step-by-step explanation:
Answer:
please specify the question being asked
Step-by-step explanation:
10 lbs of apples will cost $55
This is simple. First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
I hope I helped :)
<span>each question is worth 4 points because if he missed 5 questions and 5*4 is 20 and 20 minus 100 is 80
</span>
Salad and pbj: 24 students
Turkey sandwich and school lunch: 30 students
30
-
24
---------
6