Yes it is a function because there are not any repeating x values ( first number in each set of parentheses)
You would multiply all of the numbers to get your answer so it would be 4*5*6*8 which would get you 960.
Answer:
1
Step-by-step explanation:
1
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.
Answer:
10001 is the answer to your Question