1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ivenika [448]
2 years ago
10

Please solve for x x+19=-9

Mathematics
2 answers:
cestrela7 [59]2 years ago
6 0

Answer:

x=-28

Step-by-step explanation:

yanalaym [24]2 years ago
3 0

Answer:

x=-28

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is 1+12x-40 evaluated
vlada-n [284]

Answer:

12x-39

Step-by-step explanation:

40-1=39

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
12,548 rounded to the nearest thousand and 4,685 rounded to the nearest thousand​
ehidna [41]

Answer:

12,548 rounded to the nearest thousand is 13,000 and 4,685 rounded to the nearest thousand is 5,000

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help pppppppllssssssssss​
balandron [24]

Answer:

y=x-1

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Find the inequality represented by the graph
bezimeni [28]
The answer is y ≥ 1/2x
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is value of -x^2 -4x -11 if x = -3
maksim [4K]
Your answer is -8. I did it out of order. My apology.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The price of a technology stock was $9.74 yesterday. Today, the price fell to $9.67. Find the percentage decrease. Round your an
    5·1 answer
  • What's 97156 divided by 107
    5·2 answers
  • How do you simplify 520/480
    7·1 answer
  • Jacob Is Twice as old as Sue. The sum of their ages is 69 years. How old is Jacob?
    7·1 answer
  • Anna's scores for a video game are 670, 575, 400, 575, 1250, 720, and 885. Which statement about the data is correct? A) The med
    6·2 answers
  • Write two ways to group and add 2+3+4
    7·2 answers
  • Urgent help!!!<br> I'll choose brainlest!<br> Plsss
    12·2 answers
  • At a grocery store a 18 oz box of cereal costs $5.22. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • Please help multiple choice !!
    8·1 answer
  • Marking as brainliest
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!