1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
enyata [817]
2 years ago
11

Determine the number of x-intercepts that appear on a graph of each function.

Mathematics
2 answers:
lara31 [8.8K]2 years ago
5 0

Answer:

the answers are 3,2,3,2 on edge

almond37 [142]2 years ago
3 0

Answer:

not 2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is 76 times 468
r-ruslan [8.4K]
The answer to your question is 35,568
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
7. The amount of time it takes an athlete to complete a Ninja warrior course is normally distributed with mean 8.25 minutes and
otez555 [7]
The answer is c I think
4 0
2 years ago
How do you do this? Distributive property plz help (num 3)
Advocard [28]
-9-(12-3x)=-9-1*(12)-1*(-3)=-9-12+3x=-21+3x=3(x-7)
4 0
3 years ago
What times 2 equals -3?
Xelga [282]

Answer:

just form an equation

let that number be x

then 2x=-3

x=-3/2 ANSWER

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
(2x + 5x - 3) + (x + 3)
IrinaK [193]

Answer:

8x

Step-by-step explanation:

Because you are adding the (x+3) there you can immediately you the association property to simplify

(2x + 5x + x) + (3 - 3)

8x + 0 =

8x

5 0
2 years ago
Other questions:
  • A rectangle has an area of 590.4m2
    5·1 answer
  • Siera has 11.5 yards of yarn. she uses a certain amount for a project, leaving 5.25 yards of yarn. The equation 11.5 - x = 5.25
    6·1 answer
  • F(x)=x^2 . What is g(x)? <br><br><br> (PLEASE HELP NEED ANSWER ASAP!!)
    15·2 answers
  • it takes 63 minutes for four people to paint nine walls how many minutes does it take seven people to paint four walls?
    9·1 answer
  • Which of the following is not a rigid transformation?
    9·2 answers
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59
    5·2 answers
  • 21 is 80% of what number
    11·1 answer
  • What is the distance between these two points? (2,7) &amp; (3,8)
    8·2 answers
  • Find the value of X, I need help solving this
    14·2 answers
  • A job fair was held at the Student Union. 25% of the students who attended received job offers. Of all of the students at the jo
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!