1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AlekseyPX
2 years ago
11

Which inequalities are true? Select the four correct answers.

Mathematics
2 answers:
In-s [12.5K]2 years ago
4 0

Answer:

1 2 3 5

Step-by-step explanation:

Julli [10]2 years ago
3 0

Answer:

A.

B.

C.

F.

Step-by-step explanation:

It might be wrong but im about to finish

Edit: This is incorrect

You might be interested in
What is 437 squared If you know please help me im doing exams Right now. Have a great day.
enyata [817]
190,969 should be the answer
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Describe the symmetry of these functions
Oduvanchick [21]
If it was line symmetry it would need to repeat the same shape twice, which the first follows but the second doesn’t.
if it was rotational, you would need to be able to take the shape in the top right and rotate it counterclockwise or clockwise to get the shape that locks in place. that doesn’t follow that.
both line and rotational symmetry is incorrect because the first example would need to lock up inside the right side of that example.

the answer is C
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hannah buys two and a half pound of dried fruit for $1.15 how much is she paying for one pounds of dried fruit
Nadya [2.5K]

All we have to do here is divide how much she paid ($1.15) by how many pounds of dried fruit she bought (2.5 pounds)

1.15 ÷ 2.5 = 0.46

Therefore each pound costs $0.46

Hope this helps

-AaronWiseIsBae

5 0
3 years ago
Put them in order from least to greatest:<br> 9.5 9.66 9.662 9.551 9 9.59 9.626
Fiesta28 [93]

Answer:

9, 9.5,9.551,9.59,9.626,9.66,9.662

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
X
Veseljchak [2.6K]
Sorry fdont really no
3 0
2 years ago
Other questions:
  • Describe the relationship between the perimeters of two similar rectangles and scale factor
    13·1 answer
  • How would 5,608,912,013 be written in word form? A. five million, six hundred eight thousand, nine hundred twelve, thirteen B. f
    15·2 answers
  • Write an equation that equals 65
    5·2 answers
  • One eighth of the number of raisin bagels sold on Friday were sold on Saturday. How many raisin bagels were sold on Saturday? Th
    8·2 answers
  • Connor has a collection of dimes and quarters with a total value of $6.30. The number of dimes is 14 more than the number of qua
    13·1 answer
  • 4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
    8·1 answer
  • Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs.
    8·2 answers
  • PLEASE HELPPPP
    8·2 answers
  • Give an example for a monomial, binomial and trinomial ​
    14·1 answer
  • Mr. quick bought new computer system. The regular price was 1,580 , but he got a 15% discount. How much did he actually pay?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!