1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SVETLANKA909090 [29]
3 years ago
14

What is the answer to this question (hurry plz)

Mathematics
1 answer:
irga5000 [103]3 years ago
4 0

Answer:

not proportional

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Bat ampanget ko???????????
attashe74 [19]

Answer:

Tanungin mo si face para malaman mo

4 0
2 years ago
Solve for x. Round your answer to the nearest hundredth.<br> 15.56x - 200 &lt; 758.92
jasenka [17]

Answer: x<61.63

Step-by-step explanation: Add 200 to both sides, giving you 15.56x<958.92 .

Than divide by 15.56 giving you x< x<61.627249

Round to the nearest hundredth giving you x<61.63

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
It costs $x for a round-trip bus ticket to the mall. You have $24. Select an inequality that represents how much money you can s
lorasvet [3.4K]

Answer:you have to make the inequality first

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Math problem I need help giving brainlist ASAP
Readme [11.4K]

Answer:

2,3

Step-by-step explanation:

i just did this one

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Someone please help me quick I've been stuck on this problem for 2 hours and my assignment is due at 10:30pm.
astraxan [27]

Answer:

419.5 ft of BX cable

step-by-step explanation:

12x8.5ft= 102 ft

7x18.5 ft= 129.5ft

24x 1.75ft= 42ft

12x 6.5ft=78 ft

2x 34.25= 68.5ft

Add all the answers and you get 419.5 ft

8 0
3 years ago
Other questions:
  • please help I need this class done to graduate it's a credit recovery math class and I have to finish it.
    9·2 answers
  • (08.01, 08.02, 08.03, 08.05, 08.06 MC)
    6·2 answers
  • What is the solution to the equation below?3log_4x=log_43 2+log_4 2
    10·1 answer
  • The possible outcomes for tossing a coin four times are shown below.
    13·2 answers
  • Eggs are packaged by the dozen. If a dozen eggs cost<br> $1.56, what is the unit price per egg?
    13·2 answers
  • Need help, this is 7th grade, will be 50 points for work shown
    10·1 answer
  • how to discriminant of each quadratic equation then state the number and type of solutions. yall fr help me
    9·1 answer
  • 6 (-3+1) =5 (-2m-2) plz help me ;-----------------------------;
    6·1 answer
  • Can you please explain how to do this ..... a&lt;4.7;a=5
    8·2 answers
  • The equation shows the relationship between x and y:
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!