1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paha777 [63]
3 years ago
8

A girl bought x kg of green apples and 3 kg of red apples. What was the total mass of all the apples she bought

Mathematics
1 answer:
myrzilka [38]3 years ago
3 0

Answer:

Total = x+3 kg

Step-by-step explanation:

Green apples = x kg, Red apples = 3 kg

You might be interested in
Yuhhh please help ty :))
AleksandrR [38]

Answer:

20 oz.

Step-by-step explanation:

Hope this helps ! :)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rocky earned $102 and eight hours. What is the unit rate?
kodGreya [7K]
$102/8 hours= $12.75 per hr

Final answer: $12.75 per hr
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the interior angle sum of 31-gon
Vadim26 [7]

Sum of Interior Angles = (Number of Sides -2) • 180 degrees

Sum of Interior Angles =  29 * 180

Sum of Interior Angles =  5,220

4 0
3 years ago
ANYONE PLEASE HELP!!!
VashaNatasha [74]
The answer is provided in the photo below:

8 0
3 years ago
Plz help me find the rule thx
Maksim231197 [3]
The rule is -10
To finish the table
441  -  431
356  -  346

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Circle geometry help?
    8·1 answer
  • How many solutions are there to the system of equations?
    6·2 answers
  • Marcus purchased 75 shares of stock a year after the purchase the stock the valley of the cost is $2 less per share write a mult
    10·1 answer
  • 17. Which of the following is the correct formula for finding power in a DC circuit? A. P = I2R B. P = VR C. P = IR D. P = V2I
    10·2 answers
  • How to do questions C and E ? Please help !!! <br> Thank You :)
    10·1 answer
  • 6114 chocolate bars are to shared equally between 24 large cake mixes how many bars does each cake mix get
    8·2 answers
  • I REALLY NEED HELP!!! PLEEEEEASE
    10·1 answer
  • What is the polynomial in standard form ? <br><br><br>(X-4)(x-6)=
    9·1 answer
  • Jeff wants to spend at most $89 on his mom's birthday gifts. He already bought her a
    14·1 answer
  • Which two equations represent a nonlinear function?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!