1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
den301095 [7]
3 years ago
14

HELP ASAP !! which answers describe the shape below ? check all that apply

Mathematics
2 answers:
Brums [2.3K]3 years ago
8 0
I think that it is A, B, C, D, E and the only one that is not is F. It does say check all that apply :)
ahrayia [7]3 years ago
4 0

Answer:

I know 1 is rectangle

Step-by-step explanation:

a rectangle = 2 longer 2 shorter

You might be interested in
A fair six sided die is thrown .Find the probability of getting a 4​
ra1l [238]

Answer:

1/6

Step-by-step explanation:

total no of out comes= 6

favourable out comes= 1

:. prob( getting 4)=1/6

8 0
3 years ago
For four weeks in June Cameron baked 3 1/4 miles each week and swim 2 1/2 miles each week for three weeks in July he baked 4 3/4
Tems11 [23]
For June:
 Bike:
 (4) * (3 1/4) = 13 miles
 Swim:
 (4) * (2 1/2) = 10 miles
 Total:
 13 + 10 = 23 miles
 For July:
 Bike:
 (3) * (4 3/4) = 14.25 miles
 Swim:
 (3) * (3 1/2) = 10.5 miles
 Total:
 14.25 + 10.5 = 24.75 miles
 The difference between both months is:
 24.75 - 23 = 1.75 miles
 Answer:
 
the total distance Cameron bike and swim in July compared to the total distance he bike in swim in June was 1.75 miles greater
6 0
3 years ago
Delilah does 184 jumping jacks in 4 minutes. She does her jumping jacks at a constant rate.
Ivahew [28]

Answer:

46 jumping jacks per minute

Step-by-step explanation:

184/4= 46

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rachel is packing up some og her old stuff into a box.A box can hold eight pounds.but she only filled ot up two quarters full.ho
Fiesta28 [93]
Hi there!

Since the total weight the box can hold is 8 pounds, and she filled up 2/4:

8 * 2/4 = 4

There were 4 pounds in the box. 

Hope this helps!
8 0
3 years ago
What is the unit rate for the cost of a salad at the salad bar?
Lera25 [3.4K]

Answer:

C.) $2.00 per pound

Hope This Helps!   Have A Nice Day!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Use the following terms to describe the challenging environment of west and central Africa : Deforestation, desertification, mal
    9·1 answer
  • A cupcake recipe requires 2 cups of flour to make 9 cupcakes using the same recipe what is the amount of flour needed for 40 cup
    13·1 answer
  • Subtract - 8 from 18.<br> The answer is
    13·1 answer
  • If the units digit of the three-digit positive integer k is nonzero, what is the tens digit of k ?
    7·1 answer
  • A number n plus 7 is less than or equal to 9
    11·1 answer
  • What is the area of a rectangle with a length of 28 meters and width of 17 meters?
    6·2 answers
  • This . 9th and 10 pleasee solve thesee ?
    6·1 answer
  • Add :-<br><br>a+2b-3c, -3a+b+2cand 2a -3b+c​
    5·1 answer
  • I need help with this question please
    13·1 answer
  • The correlation in error terms that arises when the error terms at successive points in time are related is termed _____.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!