1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DaniilM [7]
3 years ago
15

Use this parallelogram to answer the question. 12.5 in. 10 in. 26 in. 16.5 in.

Mathematics
1 answer:
Reil [10]3 years ago
4 0

Answer:

The answer is 3

You might be interested in
What are the first five multiples of 3
SIZIF [17.4K]
The first 5 multiples of 3 are 3, 6, 9, 12, and 15.
3 0
3 years ago
Area models 6437 divide 5
Yanka [14]

Answer:

1,287.4

Step-by-step explanation:

6,437/5=1,287.4

8 0
3 years ago
Which of the numbers below is the next number in the following pattern?<br> 2,-3,4,-5,
GarryVolchara [31]

Answer:

df

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
A right triangle includes one angle that mesures 30 degrees. What is the measure of the third angle?
Airida [17]

The third angle is 60 degrees. A triangle has 180 degrees so 180-30-90=60

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Someone knows how to do this?
Zarrin [17]

Answer:

Most likely B

Step-by-step explanation:

Most likely B because it starts up around 5 which is the y int of B

6 0
3 years ago
Other questions:
  • the cafeteria and what Crest Middle School is changing its menu the school council would like to know how students feel about th
    5·1 answer
  • A rectangular park is 600 m long and 300 m wide. you walk diagonally across the park from corner to corner. how far do you walk,
    8·1 answer
  • Order from least to greatest 23,710; 23,751; 23,715
    14·2 answers
  • 9. A stock's price has been continuously declining at a rate of 5% per week. If the stock started at a price of
    15·1 answer
  • Write a rule for the nth term of the geometric sequence if r=1/4 and a<br> =6
    15·1 answer
  • Emma did some early holiday shopping for herself and found some items that totaled $212.94. She was thirifty enough to purchase
    14·2 answers
  • you have a coupon for 25% off at the record store, and the cd you want retails for $19.96. how much will it cost you?
    12·2 answers
  • I need help with this problem
    6·1 answer
  • Katie buys 4 packages of cookies for $16. In each package of cookies there are 2 cookies. How much does it cost Katie for one co
    6·1 answer
  • Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $380 for 18 ft2
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!