1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Otrada [13]
3 years ago
8

I NEED HELP WITH THIS QUESTION PLEASE

Mathematics
1 answer:
Naddika [18.5K]3 years ago
3 0
From 0 move to left two 1/3, them move to right four 1/3. The answer is 2/3
See the image

You might be interested in
A graduate student researcher designs a study that will investigate the
Sholpan [36]

Answer:

a. more samples need to be compared

c. the samples are not similar

8 0
2 years ago
Which expression is equivalent to<br> (5^-2)(5^-1)<br> A. -1/125<br> B. -1/5<br> C.1/125<br> D.1/5
alexandr402 [8]

Answer:is 5 ^ -2 ????

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
A rectangular prism with a height of 6 m, a length of 5 m, and a width of 4 m will have a different surface area than a rectangu
photoshop1234 [79]
The surface area of both will be the same, 148
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help i don’t understand this
avanturin [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

The solution is in the attached file

3 0
2 years ago
An online music club sells compact discs for $13.95 each plus $1.95 shopping and handling per order. If Maria’s total bill was $
Korvikt [17]

85.65 = 13.95x + 1.95
83.7 = 13.95x
6 = x
6 CDs
3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the sq root of 99 over the sq root of 11 ???
    11·2 answers
  • Solve each inequality (question 21 please, already solved others)
    8·1 answer
  • In 4 years, a mother will be 5 times as old as her daughter. At present, the mother is 9 times as old as the daughter. How old a
    13·2 answers
  • A class is playing a game called “Guess my Number,” in which the number is an integer. The teacher gives these clues for the unk
    10·1 answer
  • Taylor pays $5.25 for 0.5 yards of fabric. What is the cost per yard?
    11·2 answers
  • The ratio of boys and girls riding the bus is 4:3 if there are a total of 56 students on the bus,how many girls are on the bus
    8·1 answer
  • When 605,000 is written in scientific notation, what will be the value of the exponent?
    14·1 answer
  • At a used book sale, 4 books cost $20. What is the cost per book? * HELP PLZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
    5·2 answers
  • 4x=4+4<br>Find the value of x​
    8·2 answers
  • Check all that apply.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!