1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Monica [59]
3 years ago
11

Mega HARD!!! wahts 21+159-

Mathematics
1 answer:
EleoNora [17]3 years ago
3 0

Answer:

180?

Step-by-step explanation:

That was the hardest thing I have ever done.

You might be interested in
Ben needs to buy orange juice he can buy 64 fl oz at the grocery store for $2.00 or he can buy 256 fl oz at the whole sale for $
Sholpan [36]
1.    2.00/64=3.125 cents per oz 
2.    7.50/256=2.930 cents per oz.
3.    The best deal is at the whole sale 
8 0
3 years ago
How would I solve <br> -6.11 + b = 14.321
Studentka2010 [4]

Answer:

b=20.431

Step-by-step explanation:

you just add  6.11 to both sides. on the left side the -6.11 and +6.11 cancel out and on the right side you will just add 6.11 to 14.321. when you add 14.321 and 6.11 you get 20.431. therefore, b=20.431

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help! Will give brainliest if possible.<br> No links.
xxMikexx [17]

Answer:

B.8 cups

Step-by-step explanation:

2/3+1/3= 1 whole cup

So if 1 cup is 1 dozen then 8 cups is 8 dozen

4 0
3 years ago
Can someone help me with my latest question
Artyom0805 [142]

Answer:

yea

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of Angle X
jarptica [38.1K]

<u>The angle based on the diameter is always right</u>

Then <ABC=90 and ∠BAC=∠ACB=45° ;  and ∠BCD=180-45=135 then                x=(180-135):2=22,5°

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the product of −214 and 212?
    5·2 answers
  • Which of the following statements are true about the line y = mx + b?
    15·1 answer
  • How to Simplify 8 - (-14)
    6·1 answer
  • How to simplify -2(x-6)
    11·2 answers
  • The price of a bracelet was decreased by 30% to £63. <br> What was the price before the decrease?
    11·1 answer
  • Angle PQR is an ____ angle
    9·1 answer
  • "In one statistics course, students reported studying an average of 9.92 hours a week, with a standard deviation of 4.54. Treati
    6·1 answer
  • Marissa works in a bread shop every hour
    6·1 answer
  • Three bowls of frozen yogurt cost 8.25. At the same rate how much do 9 bowls of frozen yogurt cost.
    11·1 answer
  • Question 23 of 40
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!