X+x+3x= 180
5x= 180
x= 36
3(36)= 108
Your answer is D. $108
Answer:
Savannah
Step-by-step explanation:
1. Find the unit rate of all of the tables by dividing the values so that you know how much they earn per hour (ex. for Greg, the ratio is 3hours:$27 so divide all values by 3 to get 1hour:$9).
2. Compare all of the unit rate values (Savannah: $9.50 per hour, Greg: $9 per hour, and Kevin: $8.25 per hour).
Answer:
-40
Step-by-step explanation: