1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aliya0001 [1]
2 years ago
8

3. Find x. 4. 8r - 37 5x + 17

Mathematics
1 answer:
Alik [6]2 years ago
3 0

Answer:

18

Step-by-step explanation:

That's if the 2 equations are equal

You might be interested in
Pleaseee help me. Write an equation in one variable that has no solutions. The equation must require at least one step to be sol
AnnyKZ [126]

Answer:

2x+6=6+2x

   -6    -6

2x=2x

/2   /2

x=x

No solution

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
I give brainliest if the answer is correct
nirvana33 [79]
12000 > 3000+25x Or you can write it out as (12000-3000)/25=x
4 0
2 years ago
What is five billion two hundred fifty four million seventy one thousand nine hundred twenty six written in standard form
lakkis [162]

5,254,071,926

Is the standard form

4 0
3 years ago
How many years would it take for a person in the united states to eat 855 pounds of apples
never [62]

It would take 30 years


4 0
3 years ago
99 POINTS
Norma-Jean [14]
The answers are B and D hope this helps.
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 9-foot roll of wrapping paper costs $10.26 . What’s the price per yard?
    15·1 answer
  • Which statement can you conclude from the Euler diagram
    11·1 answer
  • Use the graph to find the local minimum and the local
    5·2 answers
  • What are the solutions of the equation (x + 2)2 + 12(x + 2) – 14 = 0? Use u substitution and the quadratic formula to solve. x =
    12·2 answers
  • How do u multiply polynominals?
    10·1 answer
  • Plssss help. High school mathematics
    8·1 answer
  • Answer correctly and I will mark you brainless ❤️
    6·1 answer
  • A train leaves the station at time = 0. Traveling at a constant speed, the train travels 330 kilometers in 3 hours. Answers part
    15·1 answer
  • Which of the following is not a right triangle?
    15·1 answer
  • A 3-yard roll of waxed paper costs $9.81. What is the price per foot?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!