1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Doss [256]
2 years ago
11

What is the unit price for 12 apples for $3.12?

Mathematics
1 answer:
horsena [70]2 years ago
7 0

Answer:

$3.85? 12/3.12 = $3.85

The answer would have came out of 3.84615384615

Then round up the answer to 3.85.  So the unit price is $3.85.

You might be interested in
Janet has a bag of marbles. The bag contains 10 blue, 5 green, and 1 orange marble. She will randomly select 1 marble from the b
Musya8 [376]

Answer:

1/16

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Can someone help me understand how to do math problems in Gemoery S.O.L Unit 0, Logic and problem solving. Problem Solving Strat
gregori [183]
I can help u if u do need stell
4 0
3 years ago
F(x) = 2x² + 2, find f(5).?​
Romashka-Z-Leto [24]

Answer:

sorry if i got it wrong but i think its  22 if f5

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME!!<br> .<br> . Not sure how to do thisssss
tino4ka555 [31]

√72 = √4 * √18 = 2√18. Therefore her answer is incorrect.

√72 = √4 * √9 * √2 = 6√2.

Since √2 is approximately 1.41,

6 * 1.41 = 8.46 = 8.5 (nearest tenth).

4 0
3 years ago
473 heartbeats in 5 1/2 minutes
BabaBlast [244]

Answer:

86 heartbeats per minute

Step-by-step explanation:

i assume that's your question?

8 0
2 years ago
Other questions:
  • 2 doctors is what percent of 25 doctors
    14·1 answer
  • 25 is what percent of 29?
    8·2 answers
  • Is $31.93 (tip already added) too much to pay for dinner at a restaurant for 1 person?
    11·1 answer
  • Solve for ,×. Then, circle whether each angle pair is complementary or supplementary.​
    10·1 answer
  • Im confused plz help. I will mark brainliest plus points 20 x 11/15 in steps
    5·2 answers
  • Lena paid $18.96 for 3pounds of coffee. What is the cost per pound for this coffee
    15·1 answer
  • 100 POINTSbrainlest to the person who get it right
    15·2 answers
  • PLS HELP!!!!! ITS ALGEBRA 1!
    13·1 answer
  • How to rewrite the expression 3(x-4)-(x+2)
    12·2 answers
  • I don’t get it because I don’t have a calculator
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!